Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego oznacza nie tylko wakacje na horyzoncie, ale także podsumowanie całorocznej pracy uczniów i nauczycieli. Najbardziej uroczyście żegnamy absolwentów, którzy przez trzy lata pracują na sukces (lub porażkę) szkoły. Po raz kolejny otrzymaliśmy dowód na to, że jesteśmy nie tylko "Szkołą z klasą", ale także szkołą z sukcesami.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego plasują naszą szkołę na 2-gim miejscu w gminie (wyniki z czterech części egzaminu uzyskaliśmy wyższe niż w gminie, powiecie i województwie; jedynie z części matematycznej mamy wynik niższy niż w województwie).

Najwyższy wynik z egzaminu uzyskała Joanna Dąbrowska, uczennica kl. 3 b - 95,5% (z j. angielskiego i matematyki po 100%).

Średnia ocen w klasach trzecich wyniosła 4, 20 (najlepsza była klasa 3 c ze średnią 4,52).

42 uczniów uzyskało średnią ocen 4,75 i wyżej. Najwyższą średnią ocen - 5,89 uzyskała Weronika Zych, uczennica klasy 3 a.

Za wzorową frekwencję (podczas trzech lat nauki!) został wyróżniony Kacper Tocicki, uczeń klasy 3a.

W klasach II średnia ocen wyniosła 3, 70 - najlepsza była klasa 2 a, średnia 3,90. 26 uczniów uzyskało średnią 4,75 i wyżej. Najlepszy wynik uzyskała Małgorzata Fronczyk z klasy 2 a - 5,79.

W klasach I średnia ocen to 3,80. Najwyższą średnią uzyskała klasa I a - 3,92. Uczennica tej klasy, Aleksandra Ogonowska uzyskała największą średnią wśród uczniów klas pierwszych wynikiem - 5,40, 21 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem!

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu konkursach na terenie szkoły i pozaszkolnych. Mają osiągnięcia sportowe, artystyczne, naukowe. Działają także w różnego rodzaju organizacjach.

• I miejsce w Mistrzostwach Polski Shorin - Ryu Karate w konkurencji kata kumiwaza i 1 miejsce w konkurencji shuyo waza kumite zajął Antoni Roszkowski (kl. 1e)
  • Podczas tych samych zawodów III miejsca zajęli: Jakub Trzaskowski (kl. 2d), Krzysztof  Puchalski (kl. 2 b), Aleksander Prokop (kl. 2a);
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym "Bitwa Warszawska 1920" zajęła Wiktoria Popko (kl. 3 b) - nagrodą jest wyjazd do Brukseli;
  • I miejsce w Konkursie Wiedzy Historycznej o Żołnierzach Wyklętych zajęła Weronika Zych (kl. 3a);
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie o Powstaniu Warszawskim zajęła Romańczuk Justyna (kl. 3b), III miejsce - Wiktoria Popko (kl. 3b), wyróżnienie - Zuzanna Szymanowska (kl. 2a);
  • II miejsce w Konkursie Wiedzy Historycznej " Żołnierze Niezłomni" zajął Damian Zawadzki (kl. 3 b);
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Niemieckiej - Małgorzata Fronczyk (kl. 2a), II miejsce Zuzanna Szymanowska (kl. 2a);
  • II miejsce w XV Konkursie Poetyckim "Cyprian Kamil Norwid Poeta Naszej Ziemi" zajęła Małgorzata Fronczyk (kl. 2a);
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji Romantycznej wywalczyła Anna Oreszczuk (kl. 1e);
  • wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej otrzymała Julia Łukasiewicz (kl. 1c);
  • wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Tęcza" otrzymała Andżelika Wojdyna (kl. 2b);
  • wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Magia roślin" otrzymała Sylwia Nejman (kl. 3 c);
  • wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Eko-planeta" uzyskali: Katarzyna Matusiak (kl. 3c) w kat. rysunek i Filip Stachyra (kl. 3a) w kat. test;
  • Adam Antończak (kl. 1c) uzyskał dyplom laureata Konkursu Matematycznego "Olimpus" i wysoki wynik w Konkursie Matematycznym "Kangur";
  • osiągnięcia sportowe:

- I miejsce w piłce nożnej chłopców - gmina, rejon, powiat

- III miejsce w siatkówce chłopców - gmina

- najlepszym zawodnikiem Powiatu Wołomińskiego podczas turnieju szachowego okazał się                   Tomasz Wiśniewski;

- I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kolarstwie Dziewcząt zajęła Aleksandra Lach (kl. 1 e). II miejsce w tej samej dyscyplinie Ola zajęła podczas Pucharu Mazowsza.

Ogromne podziękowania i wyrazy uznania dla najbardziej pracowitych, odpowiedzialnych
i skromnych wolontariuszek - Kasi Matusiak i Sylwii Nejman. Obyśmy mieli jak najczęściej przyjemność pracować z takimi młodymi ludźmi.