Wycieczka Szlakiem Piastowskim

W dniach od 10 do 12 października 2018 r. uczniowie klas VIII c, d, e byli na wycieczce Szlakiem Piastowskim w Strzelnie, Biskupinie, Poznaniu i w Gnieźnie. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie w/w klas: Małgorzata Stępnik, Teresa Jemielity i Julia Adriańczyk.

Młodzież zobaczyła Ponorbetański Zespół Klasztorny: Bazylikę Św. Trójcy, Rotundę Św. Prokopa, Romańskie Muzeum. W Biskupinie uczniowie zwiedzali Muzeum Archeologiczne, była też lekcja muzealna: "Zostań mieszkańcem pradziejowej osady - o życiu codziennym w epoce brązu". Wieczorem zorganizowano zajęcia sportowe, prowadzone przez instruktorów-olimpiada sportów dziwnych.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Poznań: Ostrów Tumski z Katedrą, Stary Rynek z Ratuszem, Farę, Wzgórze Przemysława, Plac Wolności, Dzielnicę Cesarską, Stary Browar. Poznawali Poznań w formie gry miejskiej "Poznań QR code". Było to poznawanie miasta w obrębie rynku z użyciem mobilnego Internetu. Młodzież odszukiwała ukryte QR cody, skanowała je za pomocą smartfona lub tabletu i odczytywała zadania. Trzeba było wykazać się logicznym myśleniem, spostrzegawczością, kreatywnością, a nawet znajomością języków.

W Gnieźnie byli w Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP z relikwiami Św. Wojciecha, widzieli Drzwi Gnieźnieńskie, byli w Muzeum Początków Państwa Polskiego.