Projekt "Od pasji do zawodu”

17 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 3 b gimnazjum na zakończenie realizacji ww. projektu zawodowego odwiedzili Zakład Energetyki Cieplnej oraz spotkali się z doradcami zawodowymi w Powiatowym Urzędzie Pracy.

W ZEC - u poznali zadania zakładu, strukturę zatrudnienia (zawody) oraz zobaczyli stanowiska pracy. Dowiedzieli się, w jaki sposób dostarczane jest do naszych domów ciepło.

O swojej pracy opowiedziała uczniom emerytowana policjantka, Pani Gabriela Czarnecka.

W Powiatowym Urzędzie Pracy uczniowie dowiedzieli, czym PUP się zajmuje, kto to jest osoba bezrobotna, co to jest aktywizacja zawodowa oraz jakie zawody są najbardziej pożądane na lokalnym rynku pracy.

Mogli również za pomocą testu sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe.

Tu odbyło się także spotkanie z Panem wice starostą Robertem Szydlikiem, którego pasją jest heraldyka - jest autorem 24 herbów miast i miasteczek.

Na zakończenie projektu przewidziany jest konkurs na przedstawienie wybranego zawodu: w formie wywiadu pisemnego lub filmu.

Szkoda, że założenia projektu nie pozwalały na prowadzenie zajęć z zakresu doradztwa zawodowego dla większej liczby młodzieży, szczególnie gimnazjalnej.