Przedświąteczny czas...

To czas wzmożonych zakupów, robienia zapasów, polowania na okazje...To również czas pomagania osobom, którym z różnych powodów życie nie szczędzi trosk i zmartwień.

Kilka razy w roku Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje zbiórki żywności długoterminowej, aby przekazać ją przed świętami najbardziej potrzebującym. Od kilku lat współpracujemy z Caritasem (wcześniej z Bankami Żywności) - jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w tą ogólnopolską akcję i mamy swój udział w czynieniu dobra dla innych.

Jak wielokrotnie podkreślałam w zbiórce biorą udział nie tylko wolontariusze, którzy, na co dzień pracują z podopiecznymi, ale także uczniowie, którzy chcą zrobić coś dla innych, czasem sprawdzić, czy nadają się do takiej aktywności, a czasem przełamać swoją nieśmiałość.

I dlatego nigdy w szkole nie brakuje osób do poświęcenia dwóch godzin w przedświątecznym okresie.

Efekty naszej pracy i hojności mieszkańców są ogromne - zdarzyło nam się w czterech sklepach zebrać prawie tonę żywności!!! (z tej zbiórki nie mamy jeszcze informacji).

Za tą akcję jestem szczególnie wdzięczna nie tylko naszym uczniom, ale też absolwentom, którzy podjęli się roli opiekunów i koordynatorów (niestety nie mogłam być obecna podczas zbiórki):

Bartkowi Kaczkowskiemu i Damianowi Budkowi; Piotrowi Stefańskiemu oraz moim przyjaciołom: Małgosi Pilipczuk i Krzyśkowi Jaszczakowi (nota bene też dawny uczeń).

Mam też ogromną, osobistą satysfakcję, że udaje mi się zarażać młodych ludzi wolontariatem.

Maria Wytrykowska

Koordynator "Na Przekór"