„Archipelag Skarbów”

To tytuł rekomendowanego przez MEN programu profilaktycznego, który realizowany był dla uczniów klas ósmych.

14 marca 2019 r. na spotkaniu z rodzicami zostały przedstawione cele i założenia programu.

19 i 20 marca 2019r. wszyscy uczniowie klas ósmych przez kilka godzin brali czynny udział  w programie, który w bardzo przystępny i atrakcyjny dla młodych ludzi sposób przekazuje, co jest w życiu ważne, jakimi wartościami trzeba się kierować, jak dokonywać właściwych wyborów.

Troje prowadzących wciąga młodzież do czynnego udziału w zajęciach. Że sposób przekazywania młodym ludziom, zdawałoby się, znanych treści trafiał do nich, najlepiej świadczy fakt, że podczas wprowadzania w kolejny temat, (czyli trochę teorii) na sali panowała cisza! To bardzo trudna sprawa utrzymanie w ryzach ponad setki dzieciaków.

Dziękujemy organizatorom i dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i za miłe słowa od prowadzących dotyczące zachowania podczas zajęć.

Pedagog Maria Wytrykowska