Wolontariat 2018/2019

Sprawozdanie z pracy Młodzieżowego Klubu Wolontariatu "Na Przekór" w II semestrze roku szkolnego 2018/2019 r.

Wolontariat ogólnie dzieli się na zadaniowy (stałe zadania, stałe miejsca pracy) oraz akcyjny. Podstawą pracy naszego wolontariatu są stałe miejsca pracy, których aktualnie jest 12, ale włączamy się także w różnorodne akcje (poczynając od szczebla lokalnego do akcji ogólnopolskich). Generalnie podczas działań akcyjnych potrzeba wielu wolontariuszy mogą więc wspierać nas również uczniowie nie będący na co dzień wolontariuszami.

Marsz dla Życia i Rodziny

Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz pracy naszego wolontariatu. 9 czerwca 2019 r. kilkunastu wolontariuszy pomagało podczas przemarszu uczestników przez miasto (także w parafii Józefa Robotnika).

Sezon pikników rozpoczęty

31 maja 2019 r. zostaliśmy zaproszeni do pracy podczas Rodzinnego Pikniku w Przedszkolu nr 6 „Bajka”, które jest naszym sąsiadem zza ściany.

Dziesięć wolontariuszek z MKW „Na Przekór” miało pełne ręce roboty. Chętnych do malowania buziek i zaplatania warkoczyków było ok. 70 dzieci!

Finał ogólnopolskiej kampanii - Wszystkie Kolory Świata

Już po raz piąty nasza szkoła została wyróżniona, jako placówka zaangażowana społecznie.

Certyfikat przyznaje UNICEF Polska za działania wspierające dzieci z krajów najuboższych.

Tym razem otrzymaliśmy tytuł „Społecznie odpowiedzialnej placówki”

Śniadanie Wielkanocne

Dnia 17.04.2019 r. w Miejskim Domu Kultury na Śniadaniu Wielkanocnym spotkali się samotni mieszkańcy i podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej.