Wolontariat 2018/2019

Jaś Muzyczak...

Jako wolontariusze MKW „Na Przekór” mamy wielu podopiecznych, z którymi spotykamy się regularnie, co tydzień. Niektórym pomagamy akcyjnie - kilka razy w roku udaje się nam zobaczyć znajome twarze. Wielu nie znamy osobiście. Tak jest w przypadku Jasia Muzyczaka, którego znamy tylko ze zdjęć oraz opowieści jego babci, a mimo to od dłuższego czasu prowadzimy nieustanną zbiórkę korków, aby wspomóc rehabilitację Jasia.

Pomagamy dzieciom w Afryce

Przez kilka tygodni (luty, marzec) przygotowywaliśmy się do udziału w akcji organizowanej przez UNICEF Polska. Akcja nazywa się WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA i polega na stworzeniu i sprzedaży własnoręcznie uszytych lalek.  Bierzemy w niej udział po raz trzeci, zaangażowane w projekt są wszystkie klasy.

Sprawozdanie z pracy Młodzieżowego Klubu Wolontariatu "Na Przekór" w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 r.

W szkolnym wolontariacie aktualnie pracuje „na stałe", czyli raz w tygodniu 97 uczniów z trzech szkół, działających pod szyldem Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Pawła II:

w Liceum Ogólnokształcącym – 4, w Gimnazjum nr 3 – 34, w Szkole Podstawowej nr 1– 54, oraz wolontariusze spoza szkoły 5 osób.

Wolontariusze w PULMO

W marcu ub. roku podjęliśmy współpracę z Ośrodkiem Stacjonarnej Opieki Medycznej w Wołominie. Wolontariuszami zajęła się Pani Gabriela Siewiera, która prowadzi tam zajęcia arteterapii.

Przedświąteczny czas...

To czas wzmożonych zakupów, robienia zapasów, polowania na okazje...To również czas pomagania osobom, którym z różnych powodów życie nie szczędzi trosk i zmartwień.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer