Wolontariat 2018/2019

Marsz dla Życia i Rodziny

Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz pracy naszego wolontariatu. 9 czerwca 2019 r. kilkunastu wolontariuszy pomagało podczas przemarszu uczestników przez miasto (także w parafii Józefa Robotnika).

Sezon pikników rozpoczęty

31 maja 2019 r. zostaliśmy zaproszeni do pracy podczas Rodzinnego Pikniku w Przedszkolu nr 6 „Bajka”, które jest naszym sąsiadem zza ściany.

Dziesięć wolontariuszek z MKW „Na Przekór” miało pełne ręce roboty. Chętnych do malowania buziek i zaplatania warkoczyków było ok. 70 dzieci!

Finał ogólnopolskiej kampanii - Wszystkie Kolory Świata

Już po raz piąty nasza szkoła została wyróżniona, jako placówka zaangażowana społecznie.

Certyfikat przyznaje UNICEF Polska za działania wspierające dzieci z krajów najuboższych.

Tym razem otrzymaliśmy tytuł „Społecznie odpowiedzialnej placówki”

Śniadanie Wielkanocne

Dnia 17.04.2019 r. w Miejskim Domu Kultury na Śniadaniu Wielkanocnym spotkali się samotni mieszkańcy i podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wiara czyni cuda...

W tym przypadku chodzi o wiarę w ludzi - w ich dobroć, wspaniałomyślność, współczucie oraz umiejętność dzielenia się z innymi.

Ale także o moją wiarę w bardzo młodych ludzi, którzy na przekór obiegowym opiniom o zdeprawowanej... widzącej tylko czubek swojego nosa młodzieży - poświęcają swój wolny czas włączając się w różnorodne działania, niosące wsparcie, ciepło, życzliwość, konkretną pomoc.